CEVİZLİ MAH. BAĞDAT CAD. COŞKUNLAR SK. NO:16-18 OFİS 14 MALTEPE / İSTANBUL 0216 519 42 45 info@hovemakademi.com
Hovem

Akademi

Hovem Akademi

Başvuru ve Belgelendirme Şartları

 UYGULAMA:

 

 Başvuru Yapılması

 

Belgelendirme için başvuran aday adayı aşağıda belirtilen ön yeterlilik koşullarını sağlamak zorundadır.

 

Ön Yeterlilik Koşulları

 

•             İskele kurulum elemanı seviye 3 yeterliliği için sınava girebilmesi için adayların yüksekte çalışabileceğine dair sağlık raporu olması

•             Tüm adaylardan ‘’Sınav Başvuru Formlarını’’ ve içeriklerinde yer alan taahhütnamelerin ıslak imzalı olarak imzalamış olmaları

•             İlgili başvuru yapılan kapsamda MYK ve Akreditasyon yetkilerine HOVEM AKADEMİ ’in sahip olması

•             İlgili M.L.17 Personel Belgelendirme Ücretleri Listesinde belirtilmiş olan ilgili sınav ücretlerini şirket hesaplarına yatırmış olmaları

•             İlgili mesleklerde yasalar aksini söylemedikçe başvuru sahiplerinin 16 yaşından gün almış olmaları

•             Sınav Başvuru Formunda belirtilmiş fiziksel bir engel veya sınav şartlarında itina gösterilmesi gerekli bir şartın başvuru sahibi tarafından belirtilmesi durumunda konu ile ilgili PBM tarafından ilgili adayın sınava alınabileceğine dair onayı ilgili başvuru sahipleri bireysel olduğu gibi toplu veya tüzel kişilik aracılığı ile de başvuruda bulunabilirler.

Yukarıdaki kriterlerin kontrolü her şartta tüm başvuru sahipleri için ayrı ayrı Planlama Sorumlusu tarafından kontrol edilmekle birlikte, tüzel kişiliklerin başvurularında tüzel kişilikler;

 

Sınav Yeri Sözleşmeleri imzalamak, Teorik (test-mülakat) ve uygulama sınavlarının gerekli tüm şartları (malzeme-ekipman-saha şartları vs.) içeren Teorik Sınav Yeri Kontrol Formu ve/veya … Performans Sınav Yeri Kontrol Formlarını kontrol ederek gerekli eksikliklerini gidermek ve değerlendirmek, imzalamak ve Sınav ücretlerini ödemek veya ödenmesini sağlatmak zorundadırlar.

 

Yapılacak olan tüm bu faaliyetler tüzel kişilik başvurularında ilgili yetkilisine Planlama Sorumlusu tarafından bildirilmektedir.

Ön yeterlilik koşullarını sağlayan aday adaylarının belgelendirme başvuruları kabul edilerek aday olarak değerlendirilir.

 

Ön yeterlilik koşullarını sağlayan aday adayları, almak istediği yeterlilik kapsamında hazırlanmış olan “M.F.20 Sınav Başvuru Formu “‘nu doldurması suretiyle başvurusu alınmış olunur.

HOVEM AKADEMİ tarafından tanımlanmış olunan ön yeterlilik koşulları ve “M.F.20 Sınav Başvuru Formu” internet ortamında yayınlanmış olup tüm aday adaylarının bilgilerine açılmıştır. Bu koşulların sağlanması HOVEM AKADEMİ için başvurunun kabul edilmesi adına tek ve yeterli koşullardır. “M.F.20 Sınav Başvuru Formu” www.hovemakademi.com sitesi üzerinden online başvuru modülü kullanılarak da aday adayları tarafından doldurulabilir. Online olarak doldurulan başvuru formları aday portalına otomatik olarak kaydedilir. Kayıt altına alınan tüm adayların takibi portal’dan programının Aday İşlemleri alanından yapılır. Elden yapılmak istenen başvurular için aday adayının doldurduğu bu formlar Planlama Sorumlusu tarafından, VOC-Tester Programında aday işlemleri bölümünden sisteme kaydedilir veya form doldurulmamış ise aday adayına başvuruyu elektronik ortamdan yapmasına yardımcı olunarak ve çıktısı imzalatılarak ve diğer tüm evrakların kontrolleri yapılarak başvurunun tamamlanması sağlanır. Tüm başvurular için her ne şekilde olursa olsun başvuru formunun ıslak imzalı hali ve ilgili istenen diğer evraklar firmamıza elden veya posta ile teslim edilmelidir. Evrak teslimi tamamlanmayan aday adayların başvuru kabulleri yapılmaz.

 

 “M.F.20 Sınav Başvuru Formu”’nda;

 • Kişisel bilgiler
 • İletişim bilgileri
 • İş tecrübesi
 • Özürlülük durum bilgisi
 • Belgelendirme kapsamı
 • Başvuruda istenilen evrakların bilgisi
 • Belgelendirme şartlarını kabul ettiğini ve değerlendirme için her türlü bilgiyi sağlayacağına dair taahhütname

 

Tüzel kişilik başvurusunda, bireysel başvurudan farklı olarak herhangi bir işlem yapılmaz. Tüm aday adayları “M.F.20 Sınav Başvuru Form” larını doldurmalıdır. Aksi takdirde sınava başvuruları kabul edilmez.

 

Tüzel kişiliklerin başvurularında belgelendirme hizmeti almak isteyen aday adaylarının gerekli başvuru koşullarını sağlaması ve ilgili kayıtlarını HOVEM AKADEMİ’ye ulaştırmalarından anlaşmaya varan tüzel kişilikler sorumludur. HOVEM AKADEMİ anlaşmasını tüzel kişilik ile yapmış olsa da belgelendirme hizmetini ve ilgili belgeleri sadece belge almaya hak kazanmış şahıslara vermektedir.

 

Başvuruda istenilen evraklar;

 

 • Nüfus Cüzdanı (yabancı ise Pasaport veya Geçici T.C. No.) Fotokopisi
 • Sağlık Raporu (İskele Kurulum Elemanı sınavları için)
 • Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu
 • Başvuru Formunun ıslak imzalı hali

 

           Başvuruların Değerlendirilmesi ve Adayların Bilgilendirilmesi

 

Başvuru yapacak aday başvuru tipine göre yukarıda belirtilen ön yeterlilik koşullarını sağladığının ispatı ile birlikte “M.F.20 Sınav Başvuru Formu” nu HOVEM AKADEMİ’ye iletmesinin ardından başvuru değerlendirmesi Planlama Sorumlusu ve/veya Değerlendiriciler tarafından yapılır. (HOVEM AKADEMİ birimi teorik/sözlü ve performans sınavına girmesi uygun görülmeyen özür/engele sahip (ağır uzuv kayıpları, görme engelleri ve eğitilememiş/öğretilememiş zihinsel engelliler vb.) adaylara sınava girmemeleri konusunda bilgilendirme yapılacak ve gerek görülürse başvuruları reddedilecektir. )

Başvuru sahibine geri dönüşümü yapılabilecek iletişim araçları (faks, e-mail, posta, sms, yüz yüze vs.) ile sonuç bildirilir.

SMS ile bildirim Voc-Tester üzerinden otomatik ve manuel olarak yapılır.

Kontrolü Planlama Sorumlusu tarafından yapılır.

 

Başvuru sonuçları;

 • Başvuru durum bilgisini
 • Başvuru sonucu olumlu ise sınav giriş bilgilerini
 • Başvuru sonucu olumsuz ise nedenlerini içerir.

 

Başvuru sonuçları onaylanan aday adaylarına M.F.44 Belgelendirme ve Belge Kullanım Sözleşmesi Formu Belgelendirme Asistanı tarafından başvuru anında imzalatılır ve bir nüshası adaya elden teslim edilir, eğer aday web üzerinden başvurusunu yapmış ve başvuru onaylanmış ise ilgili formu kargo v.b yollarla adaya ulaştırılarak karşılıklı imza faaliyetini içerecek şekilde iki nüsha hazırlanarak ya elden ya da kargo ile HOVEM AKADEMİ’ye bir nüshası ulaştırmalıdır. Voc- Tester programı Aday İşlemleri bölümünden onayları yapılır ve yine bu bölümden onaylanan tüm adayların adaylık süreci izlenir. Voc-Tester programının aday işlemleri bölümünden bekleyen, onaylanan, reddedilen tüm adayların takibi yapılmaktadır. Ayrıca başvuru kabul edilmiş ve sınava girecek adayların listesi web sitesi üzerinden de yayınlanır.

Başvuru faaliyetleri ve sözleşme süreçleri tamamlanan adayların sınavlarda başarısız olma durumunda ilgili sözleşme iptal edilerek imha edilir, eğer aday başarılı ise sözleşmeye ek olarak M.F.22.Belge Teslim Formu imzalatılarak süreç sonlandırılır.

Tutulan tüm aday bilgileri VOCTESTER programında aday işlemleri bölümünde kayıt altına alınır ve takibi yapılır.

 

img
BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
bg

Güncel bilgiler mail adresinize gelsin istiyorsanız abone olun.

Copyright © 2020 Web Tasarım

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Use of undefined constant xml - assumed 'xml'

Filename: frontend/footer.php

Line Number: 92

Backtrace:

File: /home/hovemakademi/public_html/app/views/frontend/footer.php
Line: 92
Function: _error_handler

File: /home/hovemakademi/public_html/app/controllers/Web.php
Line: 74
Function: view

File: /home/hovemakademi/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

docx file PDF